Aktualności

„Grzybki” w pizzerii „Alvaro”
25 czerwca starszaki z grupy „Grzybki” udały się do pizzerii „Alvaro” w Chojnowie. Była to nagroda za przepiękne występy, a zarazem ostatnie spotkanie w takim gronie. Po zjedzeniu pysznej pizzy i wypiciu soku owocowego dzieci miały okazję zrelaksować się na leżakach, pograć w piłkę oraz pobawić na ,,dmuchańcach”. To był bardzo udany i smakowity dzień!
data publikacji: 2019-06-26 06:16
 
Wizyta ratowników medycznych
25 czerwca odwiedzili nas ratownicy medyczni. Przybyli karetką pogotowia, która wjechała na teren przedszkola na sygnałach świetlnych i dźwiękowych – co było nie lada atrakcją! Wśród ratowników był tato Leosia ze „Słoneczek”, który opowiedział o swojej pracy i pokazał, na czym polega ratownictwo medyczne. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wielkim przeżyciem była możliwość obejrzenia ambulansu od środka, zapoznania się ze znajdującym w nim sprzętem. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola! Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć jest ważną częścią naszej pracy z zakresu preorientacji zawodowej.
data publikacji: 2019-06-25 19:36
 
Zdrowie na talerzu
W naszym przedszkolnym ogródku dzieci sadziły i siały, a następnie pielęgnowały różne warzywa oraz obserwowały ich kolejne etapy rozwoju, aż nadszedł dzień zbioru plonów swojej pracy. Dzieci ze smakiem zjadły samodzielnie wyhodowane warzywa podczas posiłków w przedszkolu.
data publikacji: 2019-06-22 17:04
 
Wycieczka ,,Grzybków” i ,,Biedronek”do Centrum Nauki o Ziemi Sudeckiej w Dobkowie
19 czerwca ,,Grzybki” i ,,Biedronki” wybrały się, wraz ze swoimi opiekunami, na wycieczkę do Centrum Nauki o Ziemi Sudeckiej w Dobkowie. Dzieci zwiedziły tam interaktywne muzeum, w którym zapoznały się z bogatą przeszłością geologiczną regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, zwanego Krainą Wygasłych Wulkanów. Przedszkolaki zobaczyły, między innymi, jak zbudowana jest Ziemia. Miały okazję obejrzeć makiety różnych typów wulkanów i zajrzeć do ich wnętrza, zaobserwować ruch kontynentów na projektorze sferycznym a nawet ,,spowodować” powódź! Przy okazji dowiedziały się, czym są tereny zalewowe. Największe wrażenie wywarł na nich pobyt na platformie symulującej trzęsienie ziemi oraz pokaz erupcji wulkanu! ,,Grzybki” i ,,Biedronki” uczestniczyły ponadto w ciekawych eksperymentach dotyczących czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i ognia. Ubrane w fartuchy i wyposażone w sprzęt laboratoryjny, mogły poczuć się, jak prawdziwi naukowcy. Czas spędzony w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej minął bardzo szybko. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone oraz bogatsze o nową wiedzę przyrodniczą, związaną z naszym regionem i nie tylko.
data publikacji: 2019-06-21 08:52
 
Z wizytą w Komisariacie Policji w Chojnowie
18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. Tego dnia pod hasłem „I Ty podaruj komuś życie” odbyła się kolejna już akcja krwiodawcza, która w tym roku została połączona z obchodami jubileuszu stulecia polskiej policji. Policjanci kolejny raz przygotowali dla nas wiele niespodzianek - pokaz pierwszej pomocy, zwiedzanie wozu strażackiego, zabytkowe pojazdy, motocykle i pokaz kolekcjonerskiej broni palnej. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom i życzymy samych sukcesów w pracy zawodowej oraz spokojnej i bezpiecznej służby!
data publikacji: 2019-06-19 08:13
 
<< nowsze | 32  | 33  | 34  | 35  | 36 | 37  | 38  | 39  | 40  | 41  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie