ZAJĘCIA RYTMICZNE U MOTYLKÓW

Dzisiaj u Motylków było tanecznie i wesoło – a to za sprawą Mamy Laury – Pani Malwiny, która poprowadziła zajęcia rytmiczne. Dzieci aktywnie włączyły się w zabawę i z radością klaskały, tupały i ruszały się w rytm muzyki. Bo muzyka, śpiew i ruch – to jest to, co Przedszkolaki lubią najbardziej! Serdecznie dziękujemy Pani Malwinie za poświęcony czas i wspaniałą zabawę!

2022-04-13 16:07

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W GRUPIE ,,GRZYBKI”

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek ma znaczący wpływ na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. W związku z tym rozpoczęliśmy w grupie ,,Grzybki” akcję czytania, w której uczestniczą rodzice, pracownicy przedszkola, a nawet same dzieci! Przedszkolaki z zaciekawieniem i uwagą słuchają prezentowanych przez innych baśni, bajek, wierszy oraz opowiadań. Aktywnie uczestniczą w pogadankach związanych z wysłuchanymi utworami. Na bieżąco korzystają też z kącika czytelniczego zorganizowanego w sali oraz nowości wydawniczych wchodzących w skład przedszkolnej biblioteczki. Dodatkowo udostępniają swoim koleżankom i kolegom z grupy książeczki przyniesione z domu. Wszystko to odbywa się w ramach projektu „Książka (dla) Przedszkolaka”, który „Grzybki” realizują od lutego bieżącego roku. Dzięki przeprowadzonym do tej pory działaniom pięciolatki coraz chętniej sięgają po książeczki i choć są dopiero na początku swojej przygody z czytaniem nietrudno zauważyć, że ziarenko miłości do literatury pięknej zostało zasiane :) Serdecznie dziękujemy Paniom: Halince, Basi, Grażynce, Kasi, Ali, a także Nikosiowi oraz jego Mamie - Pani Justynie za poświęcony czas i niezapomniane czytelnicze wrażenia!

2022-03-29 18:30

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W poniedziałek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Teatru. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, lalkami teatralnymi tj. kukiełka, pacynka, marionetka, jawajka, dowiedziały się, w jaki sposób powstaje spektakl teatralny. Największą radość sprawiło dzieciom obejrzenie trzech spektakli - teatrzyku kukiełkowego pt. „Trzy świnki”, bajki „Czerwony Kapturek" z wykorzystaniem pacynek oraz przedstawienia pt. „Rzepka” z udziałem pracowników przedszkola. To był magiczny dzień, bo w teatrze każdy znajdzie to, czego szuka, a to wszystko nazywa się sztuka. Wszystko może się zdarzyć na scenie, działa czar, póki trwa przedstawienie.

2022-03-28 20:00

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W CHOJNOWIE

W środę 23 marca br. „Słoneczka” i „Krasnale” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnowie.  U progu szkoły czekał i przywitał nas pan dyrektor Mariusz Szklarz, który od razu zaprosił nas do środka, potem oprowadzał po całym budynku szkoły i pokazywał pomieszczenia oraz klasy. Mieliśmy okazję poznać nauczycieli pracujących w tej szkole oraz uczniów. Wszyscy byli dla nas bardzo mili i serdeczni. Największe emocje u naszych przedszkolaków wywarły zajęcia z robotyki, na których obserwowały, a potem same prowadziły walki robotów oraz wizyta w pracowni Interaktin, gdzie z wykorzystaniem okularów VR dzieci przeniosły się w zupełnie nowy świat, w którym spotkały dinozaury, widziały piratów, pływały w głębinach oceanu i obserwowały kosmos! Serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia szkoły oraz wprowadzenie nas w szkolny świat.

2022-03-24 14:13

22 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

„Wspólnie odkrywamy tajemnice wody”- pod takim hasłem wszyscy ubrani na niebiesko obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dzieci miały możliwość poznać właściwości wody i ciekawostki związane z jej wykorzystaniem. W trakcie zabaw przedszkolaki nie tylko wspaniale się bawiły, ale także uświadomiły sobie znaczenie wody w przyrodzie, dzięki czemu rozwinęły swoje zainteresowania związane z ekologią.

2022-03-22 17:56