Aktualności

LEKCJA PATRIOTYZMU

7 listopada nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, którzy zaprezentowali dzieciom z dwóch najstarszych grup wiekowych fragmenty poezji i prozy o charakterze patriotycznym. Przedszkolaki z uwagą i w skupieniu wysłuchały przygotowanych przez młodzież utworów. Same również włączyły się we wspólne świętowanie, biorąc udział w odśpiewaniu ,,Mazurka Dąbrowskiego” i recytując wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od starszych kolegów i koleżanek biało-czerwone chorągiewki oraz plakietki. Była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu, za którą serdecznie dziękujemy!

2022-11-08 10:16

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Już w czwartek – 10 listopada – przedszkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy, aby w tym dniu Dzieci ubrane były odświętnie z akcentami biało-czerwonymi.

2022-11-06 16:35

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki, rekwizyty z bajek lub przebrały się za piękne bajkowe postacie. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca – dzieci rozpoznawały tytuły bajek po przeczytanym fragmencie, odgadywały postacie bajkowe po rekwizytach, układały bajkowe puzzle, rozwiązywały zagadki. Przy skocznej muzyce odbył się bal postaci bajkowych, a następnie dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne. Przeniesienie się w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich wracać. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie do rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy oraz kształtowania właściwych postaw moralnych.

2022-11-06 16:27

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada (piątek) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Prosimy, aby tego dnia dzieci przebrały się za swoją ulubioną bajkową postać lub przyniosły rekwizyty z ulubionych bajek. Dziękujemy!

2022-10-31 20:14

SŁONECZKA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Przedszkolaki z grypy „Słoneczka” 28 października po raz pierwszy odwiedziły Miejską Bibliotekę w Chojnowie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały historii o pięknej przyjaźni Pestki i Jajka, którą przeczytała przemiła Pani Marzenka- bibliotekarka. W trakcie zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z poszczególnymi pomieszczeniami, ich przeznaczeniem oraz księgozbiorem biblioteki. A na koniec grzecznie i z należytym szacunkiem obejrzały, przygotowane przez Panią Marzenkę książki o tematyce dziecięcej. Wyjątkowy czas w bibliotece, bardzo szybko minął, Dzieci ochoczo zdeklarowały, że będą częściej tu zaglądać z Rodzicami, bo wiele jeszcze jest do „pooglądania i poczytania”, a wiemy, że książeczki w wychowaniu i edukacji małego człowieka, to niemalże podstawa. Cieszymy się, że możemy rozbudzić u przedszkolaków zainteresowania czytelnicze!

2022-10-30 14:27

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie