Występy uczniów z SP3 w Chojnowie
7 grudnia wszystkie 5 i 6-latki z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie do MDK-u na przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”. Jeśli ktoś myśli, że była to tradycyjna wersja znanej bajki, gdzie zły wilk pożera babcię i jej wnuczkę – jest w wielkim błędzie! Uczniowie wcielający się w postacie Kapturka, babci, wilka, gajowego w bardzo oryginalny sposób pokazali, że nie jest rzeczą ważną wygląd, ubiór, bogactwo – w życiu liczą się dobre uczynki i dobre serce. Dla naszych przedszkolaków była to bardzo mądra lekcja – mamy nadzieję, że będą o niej zawsze pamiętać. Dziękujemy uczniom z „Trójki”, Wasze przedstawienie było dla wszystkich okazją do wielu przemyśleń.
data publikacji: 2011-12-07 19:13

Mikołajki 2011
„6 grudnia - jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie, każde dziecko prezent dostanie.” Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłą postać – Mikołaja. Na jego wizytę dzieci czekały już od samego rana – z niecierpliwością nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka. A kiedy pojawił się w przedszkolu – radości nie było końca! Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze – przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane specjalnie dla miłego gościa. Najważniejszym punktem spotkania było odebranie paczki z rąk Mikołaja. Wszystkie dzieci grzeczne były, więc na paczkę zasłużyły!
data publikacji: 2011-12-07 17:54

Andrzejkowe wróżby
„W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas. Niech magia i wróżba królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy, zabawa dalej, start!” „Andrzejki” są okazją do wspólnych wróżb i wesołej zabawy. Tego dnia również i w naszym przedszkolu nie zabrakło radosnych zabaw, konkursów i czarów. We wszystkich grupach dzieci wspólnie z nauczycielkami tradycyjnie lały wosk przez dziurkę od klucza, były wróżby z butami, wróżba „Kim będę w przyszłości?”, „Jakie czeka mnie życie?” Przedszkolaki z uśmiechem reagowały na wszystkie przepowiednie. Nie zabrakło też pląsów i tańców przy muzyce, które sprawiły dzieciom wiele radości.
data publikacji: 2011-11-30 17:36

Uczniowie przedszkolakom
29 listopada dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów klasy III „b” ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Przedszkolakom bardzo podobała się wersja znanej bajki przedstawiona przez starszych kolegów, o czym świadczyły zaciekawione miny i gromkie brawa. Serdecznie dziękujemy pani Grażynie Kośnik i przygotowanym przez Nią małym aktorom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń!
data publikacji: 2011-11-30 13:22

Z wizytą w „Dany”
Kto sukienkę uszył Hani? Kto przerobił ten kubraczek? Kto paltocik zreperował? Wiemy, wiemy – to krawcowa! 25 listopada - w ramach poznawania zawodów - dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DANY”. Celem wycieczki było wyrabianie szacunku do pracy ludzi wykonujących różne zawody, zapoznanie z zawodem krawcowej. Dzięki życzliwości pana Edwarda Piaseckiego – dyrektora PPH „DANY” nasze przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć maszyny krawieckie, a także dowiedzieć się, jak przebiegają kolejne etapy szycia ubranek dla dzieci. W prezencie otrzymaliśmy ścinki materiałów, które z pewnością wykorzystamy do zajęć w przedszkolu. Wszyscy pracownicy przyjęli nas bardzo ciepło – za co serdecznie dziękujemy! Wycieczka miała słodkie zakończenie – Pan Dyrektor poczęstował wszystkie przedszkolaki przepysznymi cukierkami. Może ktoś po tej wizycie też będzie chciał zastać krawcem lub krawcową? Kto wie...
data publikacji: 2011-11-25 21:48