Aktualności

Dekorowanie pierników
Do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, jednak u „Motylków” atmosferę przedświąteczną można było poczuć już dzisiaj – przedszkolaki dekorowały bowiem pierniczki upieczone przez mamę Piotrusia. Mając do dyspozycji polewę i kolorowe cukiereczki, każde dziecko mogło ozdobić pierniki według własnego pomysłu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Aniu – dzięki pysznym wypiekom dzieci miały wiele wspaniałej, słodkiej zabawy!
data publikacji: 2017-12-05 17:39
 
Wycieczka „Słoneczek” do gabinetu weterynaryjnego
Realizując temat „Nasi ulubieńcy” grupa „Słoneczek” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Hanna Olszewska, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. „Słoneczka” brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Dzieci miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski", w którym klientami są zwierzęta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Na buziach naszych dzieci widać było radość, tym większą, że wychodząc otrzymały w prezencie książkę o pielęgnacji domowych ulubieńców. Serdecznie dziękujemy pani Hani za pouczające i miłe spotkanie!
data publikacji: 2017-12-01 16:30
 
Wycieczka „Grzybków” do Krzyżowej
30 listopada dzieci z grupy „Grzybki” wyjechały na wycieczkę do Krzyżowej. Wychowankowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Nasza Krzyżowa”. W trakcie zajęć uczyły się sztuki wypiekania świątecznych pierników oraz dekorowania ich za pomocą lukru oraz posypek różnego rodzaju. Największą radość naszym dzieciom sprawiła degustacja swoich świeżo upieczonych pierników oraz możliwość obdarowania nimi swoich bliskich.
data publikacji: 2017-12-01 16:25
 
Andrzejkowe wróżby
,,Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” - imieniny Andrzeja to tradycyjne zabawy i wróżby, które dzisiaj odbyły się we wszystkich grupach wiekowych. Zaczarowany świat magii dostarczył wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Ciekawe, czy spełnią się andrzejkowe przepowiednie....
data publikacji: 2017-12-01 15:46
 
Dzień Pluszowego Misia
24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe maskotki - były te zupełnie malutkie, były i te wielkie, czy wreszcie te sławne, które zna niemalże cały świat: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek. Przedszkolaki bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, mogły też posłuchać bajek i wierszy, których bohaterem był właśnie miś. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany!
data publikacji: 2017-11-24 17:22
 
<< nowsze | 65  | 66  | 67  | 68  | 69 | 70  | 71  | 72  | 73  | 74  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie