Aktualności

Słowa ojczyzny pełne
W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Dzieci z najstarszych grup wiekowych miały okazję wysłuchać legendy „O śpiących rycerzach w Tatrach”, którzy bronili polskiej wolności. Uczniowie opowiedzieli także przedszkolakom o polskich symbolach narodowych, a na koniec wspólnie zaśpiewali nasz hymn. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy Wam za umożliwienie wspólnego świętowania.
data publikacji: 2017-11-18 15:33
 
Wycieczka „Krasnali” i „Biedronek” do Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi
16 listopada dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki” odwiedziły Fabrykę Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gzie dowiedziały się, jak powstają bombki, aniołki i mikołaje ze szkła, którymi dekoruje się bożonarodzeniowe drzewka. Brały także udział w organizowanych tam warsztatach plastycznych – podczas zajęć dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki, które z pewnością zawisną na gałązkach choinkowych w ich domach.
data publikacji: 2017-11-18 15:29
 
Pasowanie na Przedszkolaka
16 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy „Wiewiórki”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik i mały słodki upominek.
data publikacji: 2017-11-18 15:16
 
Przedstawienie „Tygrysek Pietrek”
14 listopada mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Tygrysek Pietrek” w wykonaniu aktorów Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Była to pełna przygód historia o małym, strachliwym tygrysku, który za wszelką cenę próbował stać się odważnym. Niestety, nie jest to łatwe i wszystkie podejmowane przez niego próby kończyły się klęską. Dopiero lęk o zdrowie mamy sprawił, że Pietrek zapomniał o własnej słabości, stał się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Mały tygrysek uświadomił nam, że wszystkie kłopoty i lęki – te małe i te większe – są do pokonania. I dużo łatwiej i lepiej się żyje, gdy myśli się o innych, a nie o sobie...
data publikacji: 2017-11-14 17:10
 
Wycieczka „Grzybków” do Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi
7 listopada dzieci z grupy „Grzybki” gościły z wizytą w Fabryce Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gdzie miały okazję zobaczyć, jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziły takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia, wzorcownia. Wycieczka była niepowtarzalnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków - pozwoliła im przenieść się w bajkowy czas Świąt.
data publikacji: 2017-11-08 19:46
 
<< nowsze | 66  | 67  | 68  | 69  | 70 | 71  | 72  | 73  | 74  | 75  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie