Z wizytą w „Dany”
Kto sukienkę uszył Hani? Kto przerobił ten kubraczek? Kto paltocik zreperował? Wiemy, wiemy – to krawcowa! 25 listopada - w ramach poznawania zawodów - dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DANY”. Celem wycieczki było wyrabianie szacunku do pracy ludzi wykonujących różne zawody, zapoznanie z zawodem krawcowej. Dzięki życzliwości pana Edwarda Piaseckiego – dyrektora PPH „DANY” nasze przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć maszyny krawieckie, a także dowiedzieć się, jak przebiegają kolejne etapy szycia ubranek dla dzieci. W prezencie otrzymaliśmy ścinki materiałów, które z pewnością wykorzystamy do zajęć w przedszkolu. Wszyscy pracownicy przyjęli nas bardzo ciepło – za co serdecznie dziękujemy! Wycieczka miała słodkie zakończenie – Pan Dyrektor poczęstował wszystkie przedszkolaki przepysznymi cukierkami. Może ktoś po tej wizycie też będzie chciał zastać krawcem lub krawcową? Kto wie...
data publikacji: 2011-11-25 21:48

Koncert muzyczny „Gitara i sombrero”
17 listopada mieliśmy okazję wysłuchać koncertu muzycznego „Gitara i sombrero” w wykonaniu artystów z Lubuskiego Centrum Koncertowego. Nasi goście zabrali nas w cudowną podróż po Meksyku! Dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń!
data publikacji: 2011-11-18 18:44

Przedszkolny konkurs plastyczny „Kolorowy świat dziecka” rozstrzygnięty!
Chcąc pobudzić wyobraźnię i aktywność twórczą naszych dzieci Pani Dyrektor ogłosiła konkurs plastyczny „Kolorowy świat dziecka”. Wszystkie dzieci wykonały przepiękne prace, jednakże każda z grup wiekowych musiała wytypować jedynie kilka. W sumie wyłoniono 42 prace konkursowe. Jury - pod przewodnictwem Pani Dyrektor - wyróżniło i nagrodziło następujące prace: Kategoria I – „dzieci młodsze” I nagroda Oliwia Antos, II nagroda Izabela Gruca, III nagroda Zuzia Kopczyńska. Wyróżnienie: Natalka Krzemińska, Marysia Wasilewska. Kategoria II – „dzieci starsze” I nagroda Kasia Ginda, II nagroda Wiktoria Ekielska, III nagroda Jagoda Musiał. Wyróżnienie: Julia Jarosz, Jessica Augustyniak. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki ufundowane przez Panią Dyrektor. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
data publikacji: 2011-11-07 19:37

Pasowanie na Przedszkolaka
„Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy, jedzonko ładnie zjemy i uśmiechem przywitamy przychodzące po nas mamy”. 28 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z najmłodszych grup wiekowych. „Grzybki” i „Biedronki” przygotowały z tej okazji krótki program artystyczny – były tańce, wiersze, piosenki i inscenizacje. Następnie Pani Dyrektor pasowała nasze Maluchy na przedszkolaków i wręczała im pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z drobnymi upominkami. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak złożył swój „podpis” - odcisk palca w przedszkolnej kronice.
data publikacji: 2011-10-31 16:29

Wizyta w bibliotece
„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało”. Dnia 27 października dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Głównym celem zajęć bibliotecznych jest zapoznanie małych czytelników z biblioteką, uświadomienie im, jak ważna w życiu każdego człowieka jest książka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pań bibliotekarek, jakie są zasady korzystania z biblioteki, jak można się do niej zapisać oraz jak należy szanować książki. Było to nasze pierwsze w tym roku spotkanie, ale już dziś zapewniamy, że nie ostatnie!
data publikacji: 2011-10-27 19:17