Wizyta w muzeum

20 stycznia dzieci z grupy ,,Słoneczka” i ,,Krasnale” odwiedziły chojnowskie muzeum. Pan Dyrektor w bardzo ciekawy sposób dostarczył nam informacji na temat oglądanych eksponatów. Zobaczyliśmy między innymi stare meble, naczynia, obrazy. Obejrzeliśmy jak wyglądał dawny Chojnów przedstawiony w formie makiety oraz wysłuchaliśmy bajki o lisie i bocianie. Ale chyba najciekawsza niespodzianka kryła się pod czerwonym materiałem. Dzieci próbowały na podstawie kształtu odgadnąć, co to jest, ale nie udało się. To, co zobaczyliśmy, gdy Pan odkrył wzbudziło wielkie zdziwienie. Była to ogromna skorupa żółwia. Dzieci przekonały się, że wizyta w muzeum nie musi być nudna. Okazuje się, że muzeum to miejsce pełne tajemnic i bardzo ciekawych eksponatów. Bardzo dziękujemy pracownikom muzeum za miłe przyjęcie nas i zapewniamy, że na pewno tam wrócimy.

2020-02-24 06:51

„W krainie emocji”

W pierwszej połowie lutego grupę ,,Grzybków” ponownie odwiedziła mama Stasia W.- Pani Ania. Wizyta odbyła się w ramach cyklu ,,Spotkania z książką”. Tym razem tematem przewodnim zajęć były emocje. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak różnorodny i skomplikowany może być świat naszych uczuć oraz w jaki sposób należy sobie z nimi radzić. Przy okazji utrwaliły znajomość kolorów i umiejętność klasyfikowania. Maluszki z dużą ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Jedną z nich była praca plastyczna przedstawiająca Kolorowego Potworka- głównego bohatera omawianej podczas spotkania książeczki i przewodnika po świecie emocji. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia.

2020-02-23 12:50

Podziękowania

Podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za umożliwienie Przedszkolakom uczestniczenia w atrakcjach akcji pn. „Ferie z MOKSiR-em”. Dzieci wzięły udział we wtorkowym seansie filmu pt. „Miś Bamse i super miód”. W środę Starszaki spotkały się z „Kotem w butach” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. W piątek zaś - 21 lutego poszalały podczas Bałwankowego Balu Karnawałowego z Ruphertem i Rico. Atrakcji było wiele! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu na naszej stronie internetowej oraz na stronie: https://promocja.chojnow.eu/bal_z_klaunami_w_moksir,a542.html

2020-02-23 12:35

Podsumowanie XX edycji „Góry Grosza”

W okresie od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę monet. Celem XX edycji „Góry Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Ogółem podczas tegorocznej edycji zebraliśmy 925,01 zł! Cieszymy się, że wszystkie dzieci i ich rodziny dały się wciągnąć w groszową zbiórkę, dzięki Wam uzbierała się naprawdę duża góra grosików. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, ze możemy na Was liczyć w przyszłym roku!

2020-02-13 18:04

Koncert muzyczny pt.: „O księżniczce Wiolince i czarodzieju Sol-fa-mi-lu"

7 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz. Dzieci wzięły udział w koncercie muzycznym pt.: „O księżniczce Wiolince i czarodzieju Sol-fa-mi-lu". Tym razem dzieci miały okazję poznać rodzinę instrumentów smyczkowych – kontrabas, wiolonczelę, skrzypce. Przedszkolaki z uwagą i ogromnym zainteresowaniem wysłuchały utworów muzycznych przygotowanych przez artystów.

2020-02-10 15:15