Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

REKRUTACJA – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

Szanowni Rodzice! Procedura odwoławcza rozpocznie się od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, co nastąpi 23 kwietnia 2024 r.
W terminie 3 dni od dnia publikacji list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola.

2024-04-22 19:12

„WIEWIÓRKI” Z WIZYTĄ W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU TERAPEUTYCZNYM W RAMACH MIESIĄCA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

15 kwietnia grupa „Wiewiórek” na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Chojnowie wybrała się do wspólnego spędzenia czasu w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Celem spotkania była przede wszystkim wspólna zabawa oraz szerzenie wiedzy i świadomości dzieci w zakresie trudności doświadczanych przez osoby w spektrum autyzmu. Spędzony razem czas dostarczył wszystkim mnóstwo radości, a spotkanie odbyło się w atmosferze jedności i przyjaźni. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim przedszkolakom za zaproszenie i wspólnie spędzony czas! Ponadto, tego dnia niebieski kolor wypełnił również nasze przedszkole! W ten sposób dołączyliśmy do akcji, ponieważ wierzymy, że empatia i zrozumienie kształtuje się już od najmłodszych lat.

2024-04-17 20:34

SPOTKANIE Z „BABCIĄ NINĄ”, AUTORKĄ OPOWIADAŃ DLA DZIECI

Kwiecień to szczególny miesiąc dla miłośników literatury, bowiem w tym czasie obchodzimy Światowy Dzień Książki. Dlatego też nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – „Babcia Nina”, autorka wierszowanych opowiadań dla dzieci, których głównym bohaterem jest Trudzik. W czasie wizyty przedszkolaki mogły zadać pytania, na które Babcia Nina z przyjemnością odpowiadała. Na zakończenie spotkania dzieci mogły dać się ponieść wyobraźni i stworzyć ilustracje przedstawiające Trudzika. Bardzo dziękujemy Babci Ninie za miłe spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki pokochały książki jeszcze bardziej!

2024-04-11 09:17

„MOTYLKI” I „WIEWIÓRKI” W BIBLIOTECE

9 kwietnia „Motylki” i „Wiewiórki” ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Spotkanie rozpoczęło cykl przygotowań do Pasowania na Czytelnika. Pani bibliotekarka przypomniała przedszkolakom, w jaki sposób zbudowana jest książka, co zawiera strona tytułowa oraz jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. Dzieci z ciekawością wysłuchały fragmentu opowiadania pt.: „Wesoły Ryjek”. Na zakończenie dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Dziękujemy za miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

2024-04-11 08:20

ŚWIATOWY MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drodzy Rodzice! 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Chcąc poszerzać świadomość oraz wiedzę najmłodszych oraz ich rodziców na temat trudności doświadczanych przez osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin, ustanowiliśmy poniedziałek tj. 15 kwietnia dniem, w którym wszystkie przedszkolaki oraz Grono Pedagogiczne przychodzą do przedszkola ubrane na niebiesko. Pamiętajmy, że zrozumienie oraz empatię względem drugiego człowieka zaszczepiamy w dzieciach już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Chcąc przybliżyć Państwu zaburzenia ze spektrum autyzmu, zachęcamy również do oglądnięcia kampanii społecznej zamieszczonej w linku poniżej: https://youtu.be/RynrdZwYDso?feature=shared

2024-04-10 18:59

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie