WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE- SŁONECZKA

W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Moja droga do przedszkola”, grupa ,,Słoneczka” wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie. Dzieci podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola.Dzieci podczas wycieczki obserwowały poruszanie się pieszych, zwracały uwagę na znaki drogowe oraz oznakowania przejścia dla pieszych. Ćwiczyły przejście na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Po powrocie do sali dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące omawianej tematyki, obejrzały prezentacje multimedialną. W trakcie zajęć poznały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na drodze.. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach są bardzo ważne i dlatego będziemy często je powtarzać.

2023-10-02 21:00

70. LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ! JUBILEUSZ PRZEDSZKOLA

W miniony weekend w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 70-lecia placówki. W tym ważnym dniu, towarzyszył nam Burmistrz Miasta Chojnowa, Pan Jan Serkies, przedstawiciele placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele oraz rodzice. Swoich gości zaprosiliśmy w podróż w czasie, wspomnieniami wróciliśmy do początków funkcjonowania naszego przedszkola oraz zaprezentowaliśmy talenty obecnych przedszkolaków, by w końcu wspólnie odśpiewać hymn, który podsumował to, co mamy w sercach – przedszkole drugim domem jest! Dla wszystkich obecnych w tym dniu, to nie był koniec atrakcji. Przybyli goście mogli skosztował pysznych wyrobów – pierogów, placków ziemniaczanych, zapiekanki ziemniaczanej czy kiełbaski. Chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku lub wziąć udział w warsztatach robienia podpłomyków w starodawnej młynopiekarni. Na najmłodszych czekały zajęcia sensoryczne u Pani Martyny, a w Stacji Zabawa - malowanie twarzy, tatuaże oraz możliwość zaplecenia kolorowych warkoczyków. Nasze wydarzenie uświetnił występ Białego Misia w towarzystwie baniek, który sprawił wszystkim dzieciom niemałą radość! Na naszej scenie mogliśmy również oglądać pokaz umiejętności tanecznych zespołu Brooklyn, który rozruszał najmłodszą widownię. Finałowym punktem wydarzenia był występ Michała Kowalczyka, który poruszył naszych gości swoim talentem. W duchu jedności zakończyliśmy uroczystość, naładowani energią do pracy na kolejne, piękne lata!

2023-10-02 19:10

WYCIECZKA DO SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ W DOBKOWIE – MOTYLKI I WIEWIÓRKI

26 września „Motylki” i „Wiewiórki” odwiedziły Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie – miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, nowoczesny, w samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Dzieci dowiedziały się wielu rzeczy o fascynującej przeszłości Ziemi, w poszczególnych salach zobaczyły ruch kontynentów, poczuły jak trzęsie się ziemia, zajrzały do wnętrza wulkanu oraz poznały cudowny świat minerałów. A w „Laboratorium czterech żywiołów” poczuły moc ziemi, odkryły siłę ognia i tajemnice powietrza, poznały także zadziwiające właściwości wody. Przeprowadzone eksperymenty były ekscytujące, rozbudziły ciekawość i wyzwoliły wśród przedszkolaków wiele emocji. Zajęcia w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej były dla wszystkich wspaniałą i niezapomnianą przygodą. To nowoczesne centrum edukacji geologicznej i regionalnej położone w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów powinien odwiedzić każdy!

2023-09-27 07:52

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

25 września nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Organizowane były również zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Po zajęciach przedszkolaki wybrały się do parku w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni.

2023-09-26 16:32

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!” Drogie Przedszkolaki, z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają!
20.09. w czwartek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy ulubionych przebojach muzycznych, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tańczyły zumbę, rysowały kredą.
Radość i uśmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie !

2023-09-21 11:48