„Działaj Lokalnie”
Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego zorganizowanego przez grupę nieformalną „Razem dla dzieciaków” i Radę Rodziców naszego przedszkola było zwieńczeniem projektu „Dobre nawyki mamy, o swoje zdrowie dbamy!” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie” Fundacji Wrzosowa Kraina i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki udziałowi w/w projekcie dzieci z naszej placówki utrwaliły dobre nawyki higieniczne oraz pożądane zachowania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów. Głównym celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości i odpowiedzialności społecznej w czasie epidemii, dlatego powstał film z udziałem naszych przedszkolaków reklamujący prawidłowe postawy prozdrowotne. Nasz spot instruktażowy można obejrzeć na stronie: https://drive.google.com/file/d/1MWwuYpWfJck03lnD00p2Aqk70N7JdSov/view?usp=sharing
data publikacji: 2020-12-03 20:31

Bajkowy tydzień w grupie ,,Grzybków”
W ostatnim tygodniu listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” wyruszyły w cudowną podróż do krainy bajek. Spotkały w niej wiele znanych bajkowych postaci, takich jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Kot w butach. W ramach realizacji tematu kompleksowego dzieci zaznajomiły się również z wybranymi zagadnieniami z zakresu edukacji teatralnej. Miały możliwość aktywnego udziału w przygotowanych teatrzykach kukiełkowych i scenkach dramowych. Uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje. Muzykowały na instrumentach typowych i niekonwencjonalnych. Wykonały ponadto piękne prace plastyczne oraz makietę piernikowej chatki. Celem zajęć, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie zagrożeń czyhających na dziecko we współczesnym świecie. ,,Grzybki” dowiedziały się m. in., że nie wolno ufać nieznajomym i przyjmować od nich prezentów oraz słodyczy. Udział w zajęciach sprawił przedszkolakom wiele radości, był także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci.
data publikacji: 2020-12-03 17:41

Andrzejkowe zabawy
„Andrzejkowym jest zwyczajem, aby wróżby robić. Czary – mary, wosk się pali i dotyka klucz ze stali. Wosk się leje, w wodę wpada, przyszłość twoją przepowiada.” Aby tradycji stało się zadość, w grupach „Słoneczka”, „Krasnale” i „Wiewiórki” odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Celem tych zabaw było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie. Dzieci poznały znaczenie niektórych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały też buty, aby dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż albo się ożeni, a za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Czy wróżby się spełniają? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
data publikacji: 2020-12-01 18:07

WAŻNA INFORMACJA
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z treścią Aneksu nr 3 do Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie dotyczącej zapobiegania i przeciwdziałania COVID - 19, który powstał w związku z nowymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli (...) z dnia 19 listopada 2020 r. oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Treść dokumentów w zakładce: Dla Rodziców/ w podfolderze: Rok szkolny 2020/2021. Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie
data publikacji: 2020-11-30 17:35

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie mamy!” zorganizowany w ramach realizacji projektu „Działaj lokalnie” został rozstrzygnięty! Do organizatorek konkursu wpłynęło ponad 40 ciekawych prac. Celem konkursu było m.in. kształtowanie właściwych postaw mających na celu troskę o zdrowie swoje i innych oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło zwyciężczynię! Nagrodę główną- aparat fotograficzny natychmiastowy FUJIFILM otrzyma Alicja Breś z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie. Jury przyznało 5 wyróżnień: Ida Król – Przedszkole Miejskie Nr 1 Maja Dziarmaga –Przedszkole Niepubliczne „Skrzat” Ania Konsewicz - Przedszkole Niepubliczne „Skrzat” Tosia Filipowicz - Przedszkole Miejskie Nr 1 Nadia Rudziak - Przedszkole Miejskie Nr 1 Autorzy wyróżnionych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy i upominki. Wszystkie nagrody i upominki ufundowały organizatorki konkursu – Grupa Nieformalna „Razem dla dzieciaków” oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie. Dyplomy i nagrody zostaną przekazane wszystkim uczestnikom w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii!
data publikacji: 2020-11-27 13:18

<< nowsze | 4  | 5  | 6  | 7  | 8 | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | starsze >>