Dzień Babci i Dziadka u "Grzybków"

21 stycznia w grupie ,,Grzybków” miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluszki zaprezentowały zaproszonym gościom piękny program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Licznie przybyli dziadkowie z dumą i łezką w oku podziwiali występy swoich ukochanych wnuków. Całość zakończyła się gromkim odśpiewaniem ,,Sto lat”. Nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych upominków oraz życzeń. Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechu i radości.

2020-01-23 14:50

Warsztaty logopedyczne

21 stycznia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty logopedyczne prowadzone przez logopedę Panią Danutę Matuszewską z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie. W trakcie zajęć pt.: „Ballada o dzielnym rycerzu” dzieci ze wszystkich grup wiekowych poznały wiele ciekawych zabaw wspomagających i rozwijających wymowę. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a zabawy oddechowe, artykulacyjne i ortofoniczne przysporzyły dzieciom wiele radości.

2020-01-22 15:41

Lepiej dmuchać na zimne!

20 stycznia „Słoneczka” i ,,Krasnale” wzięły udział w zajęciach z zakresu kształtowania nawyków bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami ewakuacji przeciwpożarowej oraz poznały znaki i oznaczenia dróg ewakuacyjnych. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia filmu pt. ,,Znaki ewakuacyjne”, który powstał w ramach rządowego programu ,,Bezpieczna+”. Wspólnie odszukaliśmy oznaczeń dróg ewakuacyjnych w przedszkolu oraz miejsca sprzętu pożarniczego. Wiele radości dostarczyły zabawy ruchowe oraz szybkie i sprawne ustawianie się na sygnał. Zajęcia takie mają za zadanie oswajanie dzieci z sytuacjami, w których może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

2020-01-22 14:32

ZAPROSZENIE

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka – pragniemy uczcić święto Rodziców Taty i Mamy, dlatego Ich na występy serdecznie zapraszamy! • Grzybki – 21.01.2020r., godz. 14.00 – Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie • Pozostałe grupy – 28.01.2020r., godz. 14.00 – sala widowiskowa Domu Kultury w Chojnowie.

2020-01-13 21:13

Czas na bal!

Informujemy, że 31 stycznia 2020r. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W związku z tym prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.

2020-01-13 21:12