,,Z wizytą w atelier”

W poniedziałek 25 lutego dzieci z grupy ,,Grzybki” gościły z wizytą w atelier znanego chojnowskiego artysty plastyka Pana Ireneusza Józefczuka.Wycieczka miała na celu zaznajomienie się z warsztatem pracy malarza i rzeźbiarza oraz wzbogacenie wiedzy o sztuce. W czasie spotkania artysta zapoznał dzieci ze swoją twórczością. Opowiedział, w jaki sposób powstają jego obrazy i rzeźby. Zaprezentował narzędzia pracy niezbędne do tworzenia niezwykłych dzieł, takie jak pędzle, dłuto, młotek, pilniki oraz farby olejne, wodne i akrylowe. Podczas wizyty w atelier przedszkolaki miały okazję obejrzeć rzeźby wykonane z drewna i gipsu, jak również podziwiać zgromadzone tam obrazy. Nauczyły się rozróżniać pejzaż, krajobraz i portret. Z wielką ciekawością słuchały opowieści Pana Ireneusza, zadawały też mnóstwo pytań, na które artysta odpowiadał. Na zakończenie spotkania ,,Grzybki” zostały zaproszone do współudziału w warsztatach malarskich z udziałem Pana Józefczuka, które odbędą się wiosną w ogrodzie przedszkolnym. Wizyta w atelier już dziś zainspirowała dzieci do stworzenia własnych niepowtarzalnych prac plastycznych. Serdecznie dziękujemy Panu Ireneuszowi Józefczukowi za bardzo miłe przyjęcie oraz chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą, twórczością i talentem. : )

2019-02-27 07:42

Spotkanie z górnikiem

25 lutego grupę dzieci „Słoneczka” i „Wiewiórki” odwiedził górnik – Pan Jan Pyra, który opowiadał o pracy w kopalni. Wizyta była bardzo ciekawa – przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Dużym zaciekawieniem cieszyły się bryły skalne, takie jak sól, węgiel, ruda miedzi oraz odbite w nich fragmenty prastarych zwierząt. Galowy mundur oraz wspaniała czapka z piórami bardzo się dzieciom podobały. Na koniec spotkania wszyscy wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyliśmy podziękowanie w formie laurki. Bardzo dziękujemy Panu Janowi za poświęcony czas i miłe spotkanie!

2019-02-26 17:55

,,W świecie teatru”

Miniony tydzień upłynął w grupie ,,Grzybków” na realizacji zagadnień z zakresu edukacji teatralnej. Dzieci z dużą radością i zainteresowaniem przystąpiły do wykonywania zadań związanych z tym tematem. Przedszkolaki poszerzyły swoje słownictwo o nowe pojęcia teatralne. Dowiedziały się, jacy ludzie muszą pracować, aby powstało przedstawienie. W trakcie projektu wcieliły się w wybrane role, odgrywając improwizowane scenki sytuacyjne. Poznały także różne rodzaje lalek teatralnych oraz zasady właściwego zachowania się w teatrze, czyli tzw. ,,teatralny savoir-vivre”. Wspólnie z nauczycielem stworzyły w sali kącik z rekwizytami teatralnymi, na bieżąco go doposażając. Ponadto własnoręcznie wykonały kukiełki i maski teatralne, które ozdobiły przedszkolny korytarz. W projekcie nie zabrakło również miejsca na doskonalenie umiejętności matematycznych (m.in. podczas ,,kupowania” biletów do teatru) oraz ćwiczenia dykcyjne. Całe przedsięwzięcie zakończyło się quizem podsumowującym zdobytą wiedzę o teatrze, z którym ,,Grzybki” poradziły sobie znakomicie! : )

2019-02-25 19:13