Ach, cóż to był za bal…

21 lutego jedna z naszych sal zmieniła się w magiczne miejsce – pełne pięknych, kolorowych ozdób i balonów. A przede wszystkim pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń. Bo tego dnia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zabaw, tańców i konkursów było wiele – Panie ze Stacji Zabawa zrobiły wszystko, aby na twarzach dzieci pojawił się promienny uśmiech. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów dla swoich pociech!

2019-02-21 18:06

Koncert muzyczny pt.: „Poznajemy instrumenty – strunowa parada"

19 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz. Dzieci wzięły udział w koncercie muzycznym pt.: „Poznajemy instrumenty – strunowa parada". Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wsłuchały się w dźwięki arabskiej lutni, gitary flamenco, banjo, ukulele, silent gitary, cajonu i kontrabasu.

2019-02-20 18:57

Podsumowanie XIX edycji „Góry Grosza”

W okresie od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę monet. Celem XIX edycji „Góry Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Ogółem podczas tegorocznej edycji zebraliśmy 427,93 zł! Cieszymy się, że wszystkie dzieci i ich rodziny dały się wciągnąć w groszową zbiórkę, dzięki Wam uzbierała się naprawdę duża góra grosików. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, ze możemy na Was liczyć w przyszłym roku!

2019-02-20 18:40

Wizyta ,,Wiewiórek“, „Słoneczek“ i „Motylków“ w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie

W ramach preorientacji zawodowej ,,Wiewiórki“, „Słoneczka“ i „Motylki“ odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnowie. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka i jak miło można spędzić w niej czas. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci dowiedziały się, że oprócz książek w bibliotece znajdują się też audiobooki, bajki na płytach CD, czasopisma oraz gry i zabawki edukacyjne. Dowiedziały się również, w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Z ciekawością wysłuchały także bajek czytanych przez panią bibliotekarkę. Obiecały także, że przyjdą z rodzicami, aby założyć sobie kartę czytelnika i w pełni korzystać z usług biblioteki. Oby, bo gdy się czyta rano i wieczorem – buzia tryska humorem!

2019-02-20 14:14

Wizyta Pani fryzjerki u „Słoneczek”

We wtorek 19 lutego „Słoneczka” miały przyjemność gościć panią Agnieszkę – mamę Ali i Kacperka, wykonującą zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody. Pani Agnieszka opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Nasz gość przygotował dla dzieci upominki, za które bardzo dziękujemy. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

2019-02-20 13:49