Używamy plików cookies w celach: personalizacji treści oraz statystycznych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dla Rodziców
01 lipca
Życzę wszystkim udanych wakacji. Mnóstwo zabawy, radości i samych cudownych wspomnień, a przede wszystkim dużo zdrówka!
Dziś obchodzimy kolejne fajne święto. Mam nadzieję, że każdego dnia czytacie książki albo rodzice Wam czytają. Jeśli nie, to macie zadanie domowe na dziś - przeczytajcie wspólnie jakąś książkę.
Zachęcam do zorganizowania zabawy, do której potrzebujemy plasteliny i wykałaczek. Budujemy przeróżne konstrukcje według własnego pomysłu, albo dziecko odtwarza wzór zaproponowany przez rodzica. Bawcie się dobrze:)
2 KWIETNIA - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zachęcam wszystkich do czytania książek nie tylko dziś. Dzieci mogą próbować czytać samodzielnie, albo poprosić rodzica i starsze rodzeństwo, aby im głośno poczytali. Bardzo ciekawe są różnego rodzaju słuchowiska i audiobooki.
Zaczynamy od ćwiczeń artykulacyjnych z robotami - zrób dokładnie każde ćwiczenie, powtarzaj je codziennie. Poświęcaj na ćwiczenia buzi i języka 10-15 minut dziennie.
Proszę wpisać dziecku wyrazy/sylaby/głoski, które sprawiają mu trudność, zadaniem dziecka jest prawidłowo je powiedzieć/samodzielnie odczytywać. Za każdy punkt dobrze wykonany dziecko "przykręca" robotowi śrubki: odbija paluszek/patyczek do uszu/śrubkę zamoczone w farbie, koloruje, wykleja plasteliną. [aby pobrać kartę, należy kliknąć w obrazek prawym przyciskiem myszki i zapisać]
ZABAWA:
Możecie spróbować wykonać własnego robota z recyklingu. Wykorzystajcie do tego rolki po papierze, butelki, kartony.
Dzień dobry! Mam nadzieję, że wszyscy czujecie się dobrze i miło spędzacie czas.
Podsyłam pomysł na zabawę. Nazywa się ona "Co tu nie pasuje?", a polega na tym, że musicie odnaleźć na obrazku element, który nie pasuje do rysunku. Na pewno uda się Wam to zrobić :)
Zachęcam wszystkich do wykonywania ćwiczeń logopedycznych, które usprawnią mowę każdego dziecka, pod warunkiem, że wykonujemy je codziennie (kilkanaście minut) i dokładnie.
Bardzo ważne dla prawidłowej mowy jest wycinanie, ugniatanie plasteliny, wydzieranie papieru (wszystkie zabawy, które angażują rączki do pracy). Możecie także grać w memory, Piotrusia, różne gry planszowe.
Zachęcajcie dziecko do rozmowy, zadawajcie Państwo pytania otwarte, żeby odpowiedź nie kończyła się na "Tak", tylko żeby dziecko mogło rozwinąć swoja myśl (niech mówi co o tym myśli, jak się czuje).
Usprawniajcie słuch dziecka - można pobawić się w grę "Zgadnij jaki to dźwięk": dziecko nie widzi rodzica (zasłaniamy oczy, albo stajemy za plecami dziecka), gdy rodzic prezentuje dźwięk: porusza kluczami, rozdziera kartkę papieru, uderza klockami, tupie, itp. Zadaniem dziecka jest odgadnąć co to za dźwięk.